Najtańsze hostingi – zestawienie

Poniżej tabelka z najtańszymi hostingami. Pod każdym logo wypisane są nazwy najtańszych pakietów hostingowych w danej firmie. Następnie cena i wymieniliśmy najważniejsze parametry techniczne serwerów. Najważniejsze to pojemność konta (w gigabajtach), czyli ile możemy wgrać plików na serwer. Drugim ważnym parametrem jest transfer, czyli liczba podawana również w gigabajtach oznaczająca granicę, ile mogą pobrać internauci danych z naszej strony.
Przykładowo jeśli wczytanie strony www „ściąga” z serwera 1 MB danych (czyli tyle ile zajmuje strona internetowa ze zdjęciami i innymi plikami), aby wyświetlała się prawidłowo na ekranie monitora, to gdy na stronę wejdzie miesięcznie 1000 użytkowników, wtedy strona wygeneruje 1 GB transferu. To tak obrazowo.
Kolejnymi atrybutami są darmowe domeny i certyfikaty SSL, które czasami są oferowane wraz z hostingiem.
Ostatnim ważnym elementem, na który zwróciliśmy uwagę jest backup, czyli kopie zapasowe, które wykonywane są automatycznie przez hostingodawców. Warto zwrócić uwagę, jak długo są one przechowywane.

Generalnie w poniższym zestawieniu, zajdziesz hostingi dla mało wymagających skryptów i stron internetowych. Jeśli tworzysz portal z dużą ilością plików (np. zdjęć), to warto zastanowić się nad wyborem wyższych pakietów hostingowych. Większość firm hostingowych posiada najczęściej kilka zróżnicowanych opcji abonamentowych. Po więcej informacji zachęcam kliknąć w logo danej firmy hostingowej i zapoznać się z jej szczegółową ofertą.

Firma
(pakiet)
CenaPojemność/
transfer
Darmowa
domena (.pl)*
Darmowe
SSL
Kopie
zapasowe
seohost
HOSTING X-MINI
57.81 zł2 GB/∞NIETAK7 dni
dhosting
Elastyczny Web Hosting
246 zł50 GB/∞NIETAK3 dni
lh
Orange
123 zł5 GB/∞NIENIE14 dni
hostinghouse
Brązowy
30.75 zł5 GB/50 GB1 regionalnaTAK
(1 domena)
NIE
kylos
Kylos Silver
121,77 zł5 GB/2 TBNIETAK7 dni
atthost
Professional SSD
79 zł10 GB/∞TAKTAK7 dni
mydevil
MD1
200 zł20 GB/∞NIENIE14 dni
Informacja: wszystkie ceny są cenami brutto. Abonament na cały rok.
* - oczywiście darmowa domena w każdej ofercie jest tylko przy rejestracji na pierwszy rok. Za kolejne przedłużenia trzeba już płacić. Taki jest standard w polskich firmach hostingowych
- znaczkiem nieskończoności oznaczona jest opcja - bez limitu

<< Powrót do głównego rankingu